Úvod proti mistrům

27.03.2024

V sobotu 23.3. odstartoval další ročník nejvyšší české ligy amerického fotbalu – Snapbacks liga. Tribuna, která zde vyrostla právě pro tento účel byla plná až k prasknutí. Přestože počasí sportu nepřálo přišlo zápas shlédnout na 350 fanoušků

Domácí tým Pardubice Stallions přivítal úřadujícího mistra ČR Vysočinu Gladiators. Hlavní trenér Matěj Večes a útok pod taktovkou rozehrávače Jana Dundáčka, byl doplněn ještě o amerického running backa Ashtona Hearda. Tento tým patří k nejlepším celkům české scény posledních let.

Začátek zápasu oba útoky sázeli převážně na běhovou hru, jelikož v dešti nebyli schopni kompletovat přihrávky vzduchem. Tam se lépe dařilo Vysočině, která ukrajovala postupně hřiště a dotáhla tak první drive do úspěšného konce. To bylo jediné bodové prosazení první čtvrtiny, kdy Jan Leština doběhl pro prvních šest bodů a následné potvrzení kopem za 1 bod o který se postaral Petr Kodým.

Druhou čtvrtinu otevřel bodové skóre tým Vysočina Gladiator, tentokrát 7 yardovým během Ashtona Hearda. Stallions odpověděli velmi přesnými pasy rozehrávače Plačka, které je střídal s běhovou hrou Ondry Ministra a stabilními kroky došli až k endzóně soupeře. Tam právě druhý jmenovaný našel mezeru v obraně hostí a změnil tak skóre na rozdíl jednoho touchdownu. Gladiators přidali ještě jednu budovou nadílku a Pardubice, tak museli dotahovat. Těsně před odchodem na poločasovou přestávku byli hřebci jen kousek od endzony vysočiny, ale body přičíst už nestačili. Do kabin se tak šlo za stavu 7:21

Druhý poločas otevíral útok Stallions, který se stabilními posuny blížil ke koncové zóně hostů. Tam Petr Plaček našel osamoceného Ondřeje Ministra, který zachytil přihrávku a doběhl si tak pro svůj druhý TD v zápase. Jan Dundáček, který zastává pozici rozehrávače Vysočiny Gladiators, je znám svýma rychlýma nohama. Snížení bodového rozdílu na pouhý jeden TD ho přimělo tuto zbraň využít naplno a přetavit v body pro svůj tým. Tím také uzavřel třetí čtvrtinu, která již další změny nepřinesla. 14:28

Ve čtvrté čtvrtině byla vidět únava na domácím týmu, který nastoupil ve značně oslabené sestavě. Toho Gladiators využili a přidali další body, kdy Majerčák zachytil pas od Jana Dundáčka. Dlouhou dobu Stallionská obrana vedená Petrem Floriánem odolávala dalšímu přídělu. Nicméně těsně před koncem zápasu se podařilo Ashtonu Heardovi přidat již svůj druhý touchdown a ustavil tak finální skóre na 14:43 pro Vysočinu Gladiators.

Ondřej Ministr:

Ahoj Ondro, jaký máš pocity po sobotním zápasu ? Jak se ti líbí nové hřiště a prostory?

Byl to první zápas a hned s mistrem ligy.To není jednoduchý úkol. Naším cílem bylo hlavně ukázat, že máme na to hrát první ligu a to se nám povedlo! V týmu panovala skvělá nálada a my se jednoduše bavili fotbalem. Já jsem si zápas užil! Vybudovat areál nás stálo dost úsilí, ale povedlo se nám připravit velice slušné hřiště, jak pro hráče tak i pro fanoušky. Rozhodně stojí za to přijít se podívat!

Jak hodnotíš výkon týmu a překvapila tě hra Vysočiny?

Já jsem s výkonem týmu opravdu spokojený. Dokázali jsme hýbat s míčem a i skórovat. V určitou chvíli jsme dokonce hráli vyrovnaný zápas a drželi krok se soupeřem. Pak se ale ukázala síla Vysočiny a ti zaslouženě vyhráli.

Jaké to bylo se po delší odmlce vrátit zase mezi špičku česko/slovenské ligy ?

Bylo to skvělé. 1.Liga je to nejlepší co česká scéna nabízí. A my si to jdeme užít a podat co nejlepší výkon. Já už se řadím mezi nejstarší hráče týmu a proto mi pocitově už moc sezón na návrat do první ligy nezbývalo. O to víc jsem rád, že jsme zpátky!

Už následující neděli (31.3.) se chystá další domácí zápas tentokrát s Ostravou Steelers. Jak moc se těšíš na toto utkání ? Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky ?

Druhý zápas v první lize a hned proti dalšímu finalistovi loňského Czechbowlu. To bude rozhodně zajímaví zápas! Fanouškům bych rád vzkázal - Přijďte všichni! Fandící fanoušek je to co nás na hřišti žene dopředu!